button techsoup.cz
Ježek software s.r.o.
Město Kopřivnice
Kopřivnice - zdravé město
Město Příbor
hendik.cz
Pro někoho samozřejmost, pro někoho výzva. Pomozte nám překonat tyto výzvy naších klientů. Na stránkách Hendik.cz máme svůj seznam přání, kde najdete přesně to co bychom nejvíce potřebovali. Můžete jej klasicky objednat a jako dopravu vybrat zaslat do střediska. Vše ostatní už zařídí Hendik.cz. Moc děkujeme všem dárcům, Vaše pomoc je opravdu vidět.
hendik.cz

Aktuality

16.12.2020 - PF 2021

PF 2021

10.12.2020 - Zpravodaj 4/2020

Právě vyšlo poslední číslo našeho zpravodaje v tomto roce. Prohlédnout si ho můžete zde!

25.11.2020 - PORADNA VE VRBNĚ POD PRADĚDEM V PROSINCI OPĚT V PROVOZU

Po nucené pauze z důvodu omezení provozu a uzavření budovy městského úřadu se hlásíme s dobrou zprávou. Naše poradna bude od měsíce prosince opět v provozu! Těšíme se na Vás vždy 2. čtvrtek v měsíci.

19.11.2020 - REKONSTRUKCE NOVOJIČÍNSKÉHO PRACOVIŠTĚ - PROVOZ NEPŘERUŠEN!

Na budově, kde sídlí naše Novojičínské pracoviště, probíhá rekonstrukce střechy. Z tohoto důvodu je podél budovy umístěno lešení a oplocení. Naše pracoviště je stále v provozu! Prosíme však naše návštěvníky, aby při příchodu dbali zvýšené opatrnosti.

19.11.2020 - UZAVŘENÍ PORADNY NA MÚ VRBNO POD PRADĚDEM

Z důvodu omezení provozu a uzavření budovy městského úřadu ve Vrbně pod Pradědem dochází také k uzavření naší poradny, která byla v budově městského úřadu vždy 2. čtvrtek v měsíci. O jejím znovuotevření Vás budeme informovat. Potřebujete pomoc či poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

22.10.2020 - AKTUÁLNÍ SITUACE A OPATŘENÍ S OHLEDEM NA EPIDEMII KORONAVIRU = JSME TADY PRO VÁS, JEDEME NA PLNÉ OBRÁTKY!

S ohledem na zhoršující se epidemiologickou situaci a zpřísnění vládních preventivních opatření bychom Vás rádi informovaly o aktuální situaci na našich detašovaných pracovištích a poskytovaných službách. Jsme tady stále pro Vás!

Naše organizace i nadále poskytuje veškeré své sociální služby:
+ osobní asistence
+ individuální bezbariérová doprava
+ poradny pro osoby se zdravotním postižením
+ občanská poradna
+ půjčovny kompenzačních pomůcek
+ sociálně aktivizační služby pro osoby se zdravotním postižením a seniory

Výše zmíněné služby poskytujeme s důrazem na zdraví a bezpečnost našich pracovníků a uživatelů za těchto opatření:

Naše služby nebudou na pracovištích poskytovány zájemcům nebo uživatelům, kteří:

 • jsou v nařízené karanténě z důvodu podezření na nákazu koronavirem, nebo s nimi žije ve společné domácnosti (byt, dům) taková osoba,
 • mají akutní respirační onemocnění a vykazují příznaky nakažení koronavirem. (ti z domova kontaktují přímo hygienickou stanici, nebo svého praktického lékaře),
 • nebudou mít před návštěvou pracoviště roušku, šátek nebo šálu (ústenka částečně omezuje kapénky z dýchání k šíření do okolního prostředí),
 • nedodržují bezpečný odstup minimálně 1,5 metru při jednání se zaměstnanci,
 • při vstupu na pracoviště nepoužijí připravenou dezinfekci na ruce,
 • při vstupu na pracoviště nepodstoupí měření teploty bezkontaktním teploměrem. V případě teploty vyšší než 37,5 °C nebude zájemce o služby na pracoviště vpuštěn. Může ho navštívit v jiný termín nebo oslovit telefonicky.

Máte na nás nějaký dotaz? Nevíte si rady? Potřebujete pomoc? Neváhejte nás kontaktovat. Společně to zvládneme!

12.10.2020 - NAŠE POBOČKY, KTERÉ SE NECHÁZÍ V BUDOVÁCH OBECNÍCH ÚŘADŮ /MĚSTSKÝCH ÚŘADŮ/MAGISTRÁTŮ FUNGUJÍ I NADÁLE DLE BĚŽNÝH NÁVŠTĚVNÍCH HODIN

S ohledem na Usnesení vlády ČR o přijetí krizového opatření ze dne 8.10.2020, dochází s účinností ode dne 12.10.2020 u orgánů veřejné moci a správních orgánů (např. obecní úřady/ městské úřady/magistráty) k omezení rozsahu úředních hodin. Toto omezení se nijak netýká našich pracovišť, které sídlí v těchto budovách. Naše služby poskytujeme i nadále ve stejné časy!

KONTAKTNÍ MÍSTO KOPŘIVNICE - ŠTEFÁNIKOVA 1163, 2. PATRO
Pondělí 9:00 - 12:00, 13:00 - 16:00
Úterý 9:00 - 12:00, 13:00 - 16:00 (celý den jen pro objednané)
Čtvrtek 9:00 - 12:00, 13:00 - 16:00 (celý den jen pro objednané)

KONTAKTNÍ MÍSTO PŘÍBOR - FREUDOVA 118, PŘÍBOR 742 58
Úterý 9:00 - 12:00
Úterý 13:00 - 16:00 (jen pro objednané)

KONTAKTNÍ MÍSTO VRBNO POD PRADĚDEM - NÁDRAŽNÍ 389 (NA MU V PŘÍZEMÍ)
Každý 2. čtvrtek v měsíci 12:30 - 14:30

05.10.2020 - STARTUJE JIŽ XII. ROČNÍK TÝDNE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Naše organizace se také v letošním roce zapojila do akce "Týden sociálních služeb". V rámci letošního ročníku můžete v týdnu 5. - 11.10. 2020 navštívit naše detašovaná pracoviště a nahlédnout pod pokličku námi poskytovaných služeb. Těšíme se na Vaši návštěvu.
Více informací zde.

29.09.2020 - POZVÁNKA NA DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NA DP NOVÝ JIČÍN

V říjnu bude probíhat v termínu 5. - 11. 10. 2020 již 12. ročník týdne sociálních služeb. Proto bychom k této příležitosti dne 7.10. v čase 9:00 -12:00, 13:00 - 15:00 rádi pozvali uživatele osobní asistence, k nahlédnutí na naše pracoviště a seznámení s běžnými činnostmi, které se na poskytování osobní asistence váží.

29.09.2020 - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NA BRUNTÁLSKÉ POBOČCE

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří konaný k příležitosti XII. Týdne sociálních služeb. Na Vaši návštěvu se budeme těšit v pondělí 5. října 2020 od 9:00 do 15:00 v prostorách Detašovaného pracoviště Bruntál Dr. Edvarda Beneše 1497/21 792 01 Bruntál.
Více informací zde.

29.09.2020 - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NA FRÝDECKO-MÍSTECKÉ POBOČCE

V říjnu bude probíhat v termínu 5. - 11. 10. 2020 již 12. ročník týdne sociálních služeb. Proto bychom Vás rádi k této příležitosti dne 8. října pozvali na návštěvu našeho pracoviště a seznámení se s běžnými činnostmi, které se na poskytování našich služeb váží. Budeme se na Vás těšit v čase 8-12h.

29.09.2020 - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NA OPAVSKÉ POBOČCE

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje pořádá v rámci XII. ročníku Týdne sociálních služeb Den otevřených dveří, který se uskuteční ve čtvrtek 8. října v časech 9:00-12:00 a 13:00-16:00. Srdečně zveme klienty a jejich rodinné příslušníky k návštěvě našeho pracoviště. K dispozici Vám budou sociální pracovníci jednotlivých služeb, kteří Vás rádi seznámí jak s provozem a zázemím služeb, tak zodpoví případné dotazy. Těšíme se na Vás!

25.09.2020 - Zpravodaj 3/2020

Právě vyšlo třetí číslo našeho zpravodaje v tomto roce. Prohlédnout si ho můžete zde!

22.09.2020 - AKTUÁLNÍ SITUACE A OPATŘENÍ S OHLEDEM NA EPIDEMII KORONAVIRU

Vážená paní, vážený pane, s ohledem na stávající epidemiologickou situaci Vás žádáme, abyste se řídili následujícími pokyny. Pro naše uživatele rozšiřujeme opatření. Nově přibude povinnost při vstupu na pracoviště podstoupit měření teploty.

SHRNUTÍ OPATŘENÍ

Naše služby nebudou na pracovištích poskytovány zájemcům nebo uživatelům, kteří:

 • jsou v nařízené karanténě z důvodu podezření na nákazu koronavirem, nebo s nimi žije ve společné domácnosti (byt, dům) taková osoba,
 • mají akutní respirační onemocnění a vykazují příznaky nakažení koronavirem. (ti z domova kontaktují přímo hygienickou stanici, nebo svého praktického lékaře),
 • nebudou mít před návštěvou pracoviště roušku, šátek nebo šálu (ústenka částečně omezuje kapénky z dýchání k šíření do okolního prostředí),
 • nedodržují bezpečný odstup minimálně 1,5 metru při jednání se zaměstnanci,
 • při vstupu na pracoviště nepoužijí připravenou dezinfekci na ruce,
 • při vstupu na pracoviště nepodstoupí měření teploty bezkontaktním teploměrem. V případě teploty vyšší než 37,5 oC nebude zájemce o služby na pracoviště vpuštěn. Může ho navštívit v jiný termín nebo oslovit telefonicky.

Uděláme vše pro to, abychom toto nelehké období společně překonali.

18.09.2020 - Den otevřených dveří na Ostravské pobočce

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. Vás srdečně zve na Den otevřených dveří pro uživatele služeb Centra pro zdravotně postižené, který se uskuteční 8. října 2020 od 8:00 do 12:00 v prostorách detašovaného pracoviště Ostrava (Bieblova 3, Ostrava).

Více informací zde!

16.09.2020 - "Klub čaje o páté" - Výroba barevných tácků

Přijměte prosím naše srdečné pozvání na zářijové setkání klubu "Čaj o páté" ve čtvrtek 24. 9. 2020 od 15. hodiny na ul. Bieblova 3, Ostrava. V tomto podzimním čase si zpříjemníme společně strávený čas výrobou barevných tácků. Pomůcky k výrobě budou pro vás přichystány, s sebou si vezměte roušku a dobrou náladu. Těšíme se na Vaši návštěvu a shledání!
Více informací naleznete v přiložené pozvánce.

30.07.2020 - AKTUÁLNÍ SITUACE A POSKYTOVÁNÍ SLUŽEB V NAŠÍ ORGANIZACI S OHLEDEM NA EPIDEMII KORONAVIRU

ODBORNÉ SOCIÁLNÍ PORADENSTVÍ A OBČANSKÁ PORADNA
Naši poradenští pracovníci jsou Vám po celou dobu koronavirové epidemie připraveni pomoci. Zdraví a bezpečnosti je u nás na prvním místě a proto se vždy řídíme aktuálními pokyny a nařízeními vlády, ministerstva zdravotnictví, krajských orgánů aj.

Naše poradny jsou v PROVOZU!

Odborné sociální poradenství je zajišťováno s těmito omezeními: Naše služby nebudou na našich pracovištích poskytovány zájemcům nebo uživatelům, kteří:

 • jsou ve státem nařízené karanténě z důvodu podezření na nákazu koronavirem, nebo s nimi žije ve společné domácnosti (byt, dům) taková osoba,
 • mají akutní respirační onemocnění a vykazují příznaky nakažení koronavirem. (Ti z domova kontaktují přímo hygienickou stanici,
 • nebudou mít před návštěvou pracoviště roušku, šátek nebo šálu (Ústenka částečně omezuje kapénky z dýchání k šíření do okolního prostředí),
 • nedodržují bezpečný odstup minimálně 1,5 metry při jednání se zaměstnanci,
 • při vstupu na pracoviště nepoužijí připravenou dezinfekci na ruce.

OSOBNÍ ASISTENCE
I nadále poskytujeme službu osobní asistence. Podle kapacity služby na jednotlivých detašovaných pracovištích přijímáme také nové klienty.
Osobní asistence je zajišťována s těmito omezeními: Osobní asistence nebude poskytována uživatelům, kteří:

 • jsou ve státem nařízené karanténě z důvodu podezření na nákazu koronavirem (COVID-19), nebo s nimi žije ve společné domácnosti (byt, dům) taková osoba,
 • mají akutní respirační onemocnění a vykazují příznaky nakažení koronavirem. (Ti z domova kontaktují přímo hygienickou stanici,
 • nebudou respektovat přání osobního asistenta, aby si při těsnějším osobním kontaktu s ním (do 1,5m) nasadil ústenku, roušku nebo šátek (dále jen ústenka) k zakrytí úst a nosu.

PŮJČOVNY KOMPENZAČNÍCH POMŮCEK
Naše půjčovny kompenzačních pomůcek jsou v provozu. V případě zájmu o zapůjčení pomůcky telefonicky kontaktujte konkrétní detašované pracoviště.

Telefonní čísla na naše pracoviště
Opava: 553 734 109
Ostrava: 596 115 318
Bruntál: 554 718 068
Nový Jičín: 556 709 403
Frýdek-Místek: 558 431 889

Prosím sledujte rovněž naše webové stránky www.czp-msk.cz a sociální sítě (Facebook). Uděláme vše pro to, abychom toto nelehké období společně překonali.

Děkujeme Vám za důvěru.

07.07.2020 - Poděkování asistentkám DP Opava

Chtěli bychom touto cestou upřímně poděkovat asistentkám z Centra pro zdravotně postižené v Opavě-Kylešovicích, které se obětavě staraly o naši nemocnou maminku - OLDŘIŠKU ŠIMKOVSKOU. Zejména p. Janě V., p. Jiřince K., p. Báře M., a p. Petře K. patří náš velký dík za jejich laskavý přístup, ochotu, trpělivost a každodenní péči. Moc si vážíme vaší pomoci a psychické podpory.

Maminka vás měla moc ráda a také díky vám mohla trávit klidné stáří v kruhu rodiny.

S úctou Jitka a Rosťa Šimkovští

Převzato z týdeníku Region Opavsko ze dne 30. června 2020

07.07.2020 - DP Nový Jičín - kontaktní místo Příbor: Dočasně nová adresa!

Nově nás naleznete na adrese Freudova 118, Příbor 742 58.

Kontaktní místo Příbor

02.07.2020 - DP Frýdek - Místek: Kroužek korálkování a ergoterapie v období letních prázdnin

V období letních prázdnin můžete navštívit náš kroužek korálkování a ergoterapie. Oba kroužky se uskuteční 7.7. a 4.8. Kroužek korálkování v čase 9-12, kroužek ergoterapie v čase 13-16. Rezervace není nutná, vstup volný.

Těšíme se na Vás

DP Frýdek - Místek
Kolaříkova 2185, 738 01 Frýdek-Místek
Telefon +420 558 431 889
E-mail: czp.fm<zavinac>czp-msk.cz

25.06.2020 - Výroční zpráva 2019

Chcete se dozvědět více o naší organizaci? Co se dělo na našich detašovaných pracovištích v loňském roce? Jakých společenských a vzdělávacích akcích jsme se zúčastnili? Kolik jsme měli klientů osobní asistence? Kolik kilometrů jsme ujeli v roce 2019 v rámci individuální bezbariérové dopravy? To a mnohem více se dočtete v naší výroční zprávě.

Výroční zprávu si můžete přečíst zde!

22.05.2020 - AKTUÁLNÍ SITUACE V NAŠÍ ORGANIZACI - PRACUJEME NA PLNÉ OBRÁTKY

V současnosti jsou ve společnosti přijímána uvolňovací opatření a pozvolna se vracíme k našemu běžnému životu. Naše organizace poskytovala své služby po celou dobu nouzového stavu. S ohledem na zachování zdraví a bezpečnost našich klientů a zaměstnanců jsme přijali řadu bezpečnostních opatření, které jsme průběžně upravovali s ohledem na epidemiologickou situaci a vydaná nařízení státních a krajských orgánů. Níže uvádíme přehled poskytovaných služeb a aktuálních opatření:

OSOBNÍ ASISTENCE
V současné době máme volnou kapacitu na všech detašovaných pracovištích a můžeme tak přijmout nové zájemce o službu. I nadále klademe důraz na zdraví našich klientů a pracovníků - k dispozici máme různé druhy ochranných prostředků, jako jsou roušky, respirátory, ochranné štíty, brýle, dezinfekce apod. Uživatelům osobní asistence máme možnost textilní roušku zajistit, získají ji na vyžádání od našeho centra.

INDIVIDUÁLNÍ BEZBARIÉROVÁ DOPRAVA
V současné době jsou všechna vozidla v provozu a připravena bezpečně vozit zájemce o tuto službu. I zde klademe důraz na zdraví našich klientů a pracovníků - používání roušek, respirátorů, pravidelná dezinfekce vozidel apod.

PORADNY PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM, OBČANSKÁ PORADNA NOVÝ JIČÍN
Poradenství je poskytováno bez přerušení, avšak jen pro předem objednané uživatele. Objednávkový systém zajišťuje pohodlné a komfortní obsloužení v domluvený čas, nevznikají fronty v čekárnách a zaměstnanci mají dostatek prostoru pro dezinfekci poradenské místnosti mezi jednotlivými schůzkami.

PŮJČOVNA KOMPENZAČNÍCH POMŮCEK
Naše půjčovny kompenzačních pomůcek jsou v provozu. Veškeré pomůcky před zapůjčením dezinfikujeme.

SOCIÁLNĚ AKTIVIZAČNÍ SLUŽBY PRO SENIORY A OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM
S ohledem na to, že sociálně aktivizační služby probíhají v uzavřeném prostoru za přítomnosti více lidí jsou tyto aktivity do odvolání pozastaveny. Děkujeme za pochopení.

18.05.2020 - Zpravodaj 2/2020

Právě vyšlo druhé číslo našeho zpravodaje v tomto roce. Prohlédnout si ho můžete zde!

24.03.2020 - Omezení služeb s ohledem na aktuální situaci v ČR

Vážení uživatelé a zájemci o naše sociální služby. S ohledem na zamezení šíření koronaviru (COVID-19) jsme přistoupili na další omezení některých služeb. Oproti předchozím omezením provozu budou naše pracoviště přístupné již jen na přechozí telefonické objednání.

Pokud je to možné, odložte v zájmu vlastního i našeho zdraví návštěvu našeho pracoviště a kontaktujte nás telefonicky. Pomůžeme Vám vyřešit Vaší obtížnou sociální situaci bez vaší přítomnosti. Pokud je nutná Vaše návštěva, nejprve se telefonicky na naše pracoviště objednejte na přesný čas. Při vstupu na pracoviště Vám budou dány jednorázové rukavice, které si nasaďte a po opuštění pracoviště vyhoďte do koše nebo kontejneru.

Naše služby nebudou na pracovištích poskytovány zájemcům nebo uživatelům, kteří:

 • nejsou předem telefonicky objednáni,
 • se vrátili během posledních 14 a méně dnů ze zahraničí, nebo s nimi žije ve společné domácnosti (byt, dům) taková osoba,
 • jsou ve státem nařízené karanténě z důvodu podezření na nákazu koronavirem, nebo s nimi žije ve společné domácnosti (byt, dům) taková osoba,
 • mají aktuální respirační onemocnění a vykazují příznaky nakažení koronavirem. (Ti z domova kontaktují přímo hygienickou stanici, tel: 1212),
 • nebudou mít před návštěvou poradenského pracoviště roušku, šátek nebo šálu (Ústenka částečně omezuje kapénky z dýchání k šíření do okolního prostředí),
 • nedodržují bezpečný odstup minimálně 1,5 metry při jednání se zaměstnanci.

Prosíme, sledujte rovněž naše webové stránky www.czp-msk.cz a sociální sítě (Facebook). Uděláme vše pro to, abychom toto nelehké období společně překonali, a věříme, že společnými silami se podaří situaci zvládnout.

Ing. Libor Schenk
Ředitel

19.03.2020 - JAK OMEZIT ŠÍŘENÍ NEMOCI KORONAVIRUS? ZÁKLADNÍ HYGIENICKÁ PRAVIDLA A OHLEDUPLNOST

JAK SNÍŽIT RIZIKO NAKAŽENÍ KORONAVIREMJAK SI SPRÁVNĚ MÝT RUCE

19.03.2020 - KORONAVIRUS A JAK SE CHOVAT PŘI NÁKUPU?

KORONAVIRUS A JAK SE CHOVAT PŘI NÁKUPU?

18.03.2020 - ROUŠKY V HROMADNÉ DOPRAVĚ POVINNĚ v Moravskoslezském kraji

Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák nařídil v souladu s usnesením vlády všem cestujícím, kteří jezdí hromadnými dopravními prostředky - autobusy, vlaky, městskou hromadnou dopravou povinně nosit roušky, či si jakýmkoli způsobem zakrývat ústa a nos. Povinnost používat tyto ochranné prostředky ve veřejné dopravě v regionu platí do 24. března.
Podobné opatření dnešním dnem zavádějí mnohé jiné služby (obchodní řetězce, drobné prodejny apod.) Povinnost nosit roušku, šátek nebo šálu jsme zavedli i pro uživatelé a zájemce našich služeb.

Koho rouška chrání a koho ne

"Jinými slovy, moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě," uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák."
Roušky by měli nosit nakažení. Ostatní před viry ochrání jen speciální respirátory
"Běžné papírové roušky chrání víc okolí před člověkem s rouškou, který by mohl být infekční, než daného člověka s rouškou před nakaženými kolem něj,"

Více informací zde: https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3038794-rousky-pred-viry-neochrani-jsou-treba-specialni-respiratory

Ing. Libor Schenk
Ředitel

17.03.2020 - Omezení služeb s ohledem na aktuální situaci v ČR

Vážení uživatelé a zájemci o naše sociální služby. S ohledem na zamezení šíření koronaviru (COVID-19) jsme přistoupili na omezení některých služeb.

Oproti předchozímu dni jsme nově přidali povinnost pro uživatele nosit roušku, šátek nebo šálu.

I touto cestou Vás také žádáme o spolupráci a pochopení, věříme, že společnými silami se podaří situaci zvládnout.

Osobní asistence nebude poskytována uživatelům, kteří:
1. se vrátili během posledních 14 a méně dnů ze zahraničí, nebo s nimi žije ve společné domácnosti (byt, dům) taková osoba,
2. jsou ve státem nařízené karanténě z důvodu podezření na nákazu koronavirem (COVID-19), nebo s nimi žije ve společné domácnosti (byt, dům) taková osoba,
3. mají aktuální respirační onemocnění a vykazují tak příznaky nakažení koronavirem. (https://koronavirus.mzcr.cz/dulezite-informace-otazky-a-odpovedi/)
4. nebudou mít před návštěvou poradenského pracoviště roušku, šátek nebo šálu. (Ústenka jen částečně omezuje kapénky z dýchání k šíření do okolního prostředí. Ústenka nezabrání šíření bakterií a virů).

Zájemce o tyto služby, nebo uživatelé těchto služeb budeme směřovat na příslušnou obec nebo město a jejich situaci budeme rovněž komunikovat s Krajskou hygienickou stanicí.

Odborné sociální poradenství
Uživatelé/zájemci o služby jsou u vstupu na naše pracoviště písemně upozornění na dveřích že, odborné sociální poradenství, nebude ambulantně poskytováno uživatelům, kteří:
1. se vrátili během posledních 14 a méně dnů ze zahraničí, nebo s nimi žije ve společné domácnosti (byt, dům) taková osoba,
2. jsou ve státem nařízené karanténě z důvodu podezření na nákazu koronavirem, nebo s nimi žije ve společné domácnosti (byt, dům) taková osoba,
3. mají aktuální respirační onemocnění a vykazují tak příznaky nakažení koronavirem. (https://koronavirus.mzcr.cz/dulezite-informace-otazky-a-odpovedi/)
4. nebudou respektovat přání asistenta, aby si při těsnějším osobním kontaktu s ním (do 1,5m) nasadil ústenku, roušku nebo šátek (dále jen ústenka) k zakrytí úst a nosu. (Ústenka jen částečně omezuje kapénky z dýchání k šíření do okolního prostředí. Ústenka nezabrání šíření bakterií a virů).

U ostatních uživatelů jsme přijali a činíme taková opatření, abychom služby zajistili i nadále, pokud je budou vyžadovat.

Ing. Libor Schenk
Ředitel

16.03.2020 - Omezení služeb s ohledem na aktuální situaci v ČR

Vážení uživatelé a zájemci o naše sociální služby. S ohledem na zamezení šíření koronaviru (COVID-19) jsme přistoupili na omezení některých služeb. I touto cestou Vás také žádáme o spolupráci a pochopení, věříme, že společnými silami se podaří situaci zvládnout.

Osobní asistence nebude poskytována uživatelům, kteří:
1. se vrátili během posledních 14 a méně dnů ze zahraničí, nebo s nimi žije ve společné domácnosti (byt, dům) taková osoba,
2. jsou ve státem nařízené karanténě z důvodu podezření na nákazu koronavirem (COVID-19), nebo s nimi žije ve společné domácnosti (byt, dům) taková osoba,
3. mají aktuální respirační onemocnění a vykazují tak příznaky nakažení koronavirem. (https://koronavirus.mzcr.cz/dulezite-informace-otazky-a-odpovedi/)

Zájemce o tyto služby, nebo uživatelé těchto služeb budeme směřovat na příslušnou obec nebo město a jejich situaci budeme rovněž komunikovat s Krajskou hygienickou stanicí.

Odborné sociální poradenství
Uživatelé/zájemci o služby jsou u vstupu na naše pracoviště písemně upozornění na dveřích že, odborné sociální poradenství, nebude ambulantně poskytováno uživatelům, kteří:
1. se vrátili během posledních 14 a méně dnů ze zahraničí, nebo s nimi žije ve společné domácnosti (byt, dům) taková osoba,
2. jsou ve státem nařízené karanténě z důvodu podezření na nákazu koronavirem, nebo s nimi žije ve společné domácnosti (byt, dům) taková osoba,
3. mají aktuální respirační onemocnění a vykazují tak příznaky nakažení koronavirem. (https://koronavirus.mzcr.cz/dulezite-informace-otazky-a-odpovedi/)

U ostatních uživatelů jsme přijali a činíme taková opatření, abychom služby zajistili i nadále, pokud je budou vyžadovat.

Ing. Libor Schenk
Ředitel


Odkazy na aktuální nebo užitečné informace

Ministerstvo zdravotnictví ČR
https://koronavirus.mzcr.cz/
https://koronavirus.mzcr.cz/otazky-odpovedi/

Státní zdravotní ústav ČR
http://szu.cz/tema/krizove-situace/2019-ncov-novy-koronavirus-wu-chan

Krajská hygienická stanice MSK
http://www.khsova.cz/homepage/korona-uvod

Krajský úřad Moravskoslezského kraje
https://www.msk.cz/

20.01.2020 - Zpravodaj 1/2020

Právě vyšlo první číslo našeho zpravodaje v tomto roce. Prohlédnout si ho můžete zde!

09.01.2020 - Senior akademie v Opavě

Město OpavaMěsto Opava ve spolupráci s Opavskou kulturní organizací připravuje další ročník Senior akademie, na který se zájemci již nyní můžou hlásit. Přednášky budou probíhat v Obecním domě od 6. února každý čtvrtek od 13.30 do 15 hodin.

Aby se senioři cítili bezpečněji, připravilo město ve spolupráci s Opavskou kulturní organizací další řadu přednášek na téma prevence a bezpečí. "Novinkou bude, že na jednotlivé přednášky budou navazovat zajímavé dokumentární filmy, které budou pro účastníky Senior akademie zcela zdarma. Snažíme se tak nabídnout seniorům nejen odbornou část, ale také určitý kulturní rámec, který může být příjemnou součástí celé akce," uvedla Dagmar Polášková, koordinátorka prevence kriminality.

Zájemci se mohou hlásit již nyní u Dagmar Poláškové, a to buď telefonicky na číslech 604 229 336, 553 756 725, či prostřednictvím e-mailu: dagmar.polaskova@opava-city.cz, kde je potřeba uvést jméno, příjmení, rok narození, adresu a kontaktní telefon.

Archiv: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007

zpět na aktuality