button techsoup.cz
Ježek software s.r.o.
Město Kopřivnice
Kopřivnice - zdravé město
Město Příbor
hendik.cz
Pro někoho samozřejmost, pro někoho výzva. Pomozte nám překonat tyto výzvy naších klientů. Na stránkách Hendik.cz máme svůj seznam přání, kde najdete přesně to co bychom nejvíce potřebovali. Můžete jej klasicky objednat a jako dopravu vybrat zaslat do střediska. Vše ostatní už zařídí Hendik.cz. Moc děkujeme všem dárcům, Vaše pomoc je opravdu vidět.
hendik.cz

Archiv 2016

20. 12. 2016 - PF 2017

PF 2017

2. 12. 2016 - Adventní benefiční koncert v Novém Jičíně

Dne 27.11.2016 v 17 hodin se uskutečnil v modlitebně evangelické církve v Novém Jičíně adventní benefiční koncert. O hudební program se postaral Komorní orchestr Pavla Josefa Vejvanovského, který si vyslechlo více jak 100 posluchačů. V průběhu večera pracovníci detašovaného pracoviště představili organizaci a poskytované služby. Svůj pozdrav přítomným připojil i starosta města pan Jaroslav Dvořák, který ocenil práci v oblasti sociální a pochválil dlouhodobou spolupráci s Centrem pro zdravotně postižené MSK. Výtěžek z koncertu ve výši 6 000 Kč přispěje ke zkvalitnění našich služeb.

Tímto chceme Všem poděkovat za účast a za příjemně strávený večer.

Fotografie naleznete zde.

28. 11. 2016 - Pozvánka na Čaj o páté 6.12.- Zdobení perníčků

Adventní čas je tu a s ním i předvánoční čas věnců, ozdob na stromeček a zdobení perníčků. Přijďte si nazdobit vánoční perníčky a příjemně se vánočně naladit. Na každého přihlášeného bude čekat 6 kusů napečených perníčků a zdobící sáček. Nezapomeňte si přinést nádobu na ozdobené perníčky.

Více informací naleznete zde.

14. 11. 2016 - Akce Advent plný andělů 2016

Termín akce 29. listopadu 2016 16:00 - 20:00
Advent plný andělů je benefiční akce, na které ostravské neziskové organizace představí svou činnost a za každou zúčastněnou organizaci budou oceněni ti "andělé" mezi námi, kteří ve volném čase či nad rámec pracovních povinností pomáhají dobré věci. Večerem bude provázet moderátor Roman Pastorek.

Pozvánka ke stažení je zde.

21. 11. 2016 - Zpravodaj 4/2016

Právě vyšlo čtvrté číslo našeho zpravodaje v tomto roce. Prohlédnout si ho můžete zde!

14. 11. 2016 - Členská schůze STP v ČR, z. s., Místní organizace Frýdek-Místek

Dne 10. listopadu 2016 se v prostorách Národního domu ve Frýdku-Místku uskutečnila členská schůze Svazu tělesně postižených v ČR, z.s., Místní organizace Frýdek-Místek. Součástí programu členské schůze byla mimo jiné i prezentace služeb Centra pro zdravotně postižené o.p.s. Především pak Detašovaného pracoviště Frýdek-Místek. Přítomným byly představeny nabízené služby - Poradna pro OZP, Osobní asistence, Půjčovna kompenzačních pomůcek a sociálně aktivizační služby. Účastníkům byly předány informační letáky. Akce se zúčastnilo 32 členů STP a 7 hostů. Fotografie naleznete zde.

10. 11. 2016 - Pozvánka na aktivizační kurz "Vánoční dekorace"

K pravým Vánocům patří koledy, vánoční stromeček, výborné cukroví a různé vánoční dekorace. Vánoční dekoraci různých barev si můžete koupit, ale proč, když je můžete vyrobit sami za pomoci snadno dostupných materiálů - např. vánoční hvězdy z papírových ruliček. Pletení z papíru nemá hranic. 22.11. ve 14 hodin se můžete přesvědčit, že jejich výroba je opravdu jednoduchá.

Více informací naleznete zde.

7. 11. 2016 - Adventní benefiční koncert v Novém Jičíně s CZP MSK

Zveme Vás v neděli 27.11.2016 v 17:00 do modlitebny evangelické církve v Novém Jičíně, kde se uskuteční benefiční adventní koncert v podání Komorního orchestru P.J. Vejvanovského. V průběhu koncertu se představí naše pracoviště Nový Jičín Centra pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje, o.p.s.. Plakátek k akci naleznete zde.

Vstupné je dobrovolné. Těšíme se na vaši účast.

20. 10. 2016 - "Cvičení jógy na židlích, trénink paměti"

Srdečně zveme na jednu z našich sociálně aktivizačních aktivit "Cvičení jógy na židlích, trénink paměti". Aktivita je určena osobám se zdravotním postižením a seniorům. Více informací naleznete v přiloženém letáčku. Těšíme se na Vaši návštěvu. Sociálně aktivizační služby jsou finančně podporovány Statutárním městem Frýdek-Místek.

20. 10. 2016 - Přednáška pro žáky OU a Praktické školy v Novém Jičíně

Stejně jako v předchozích letech, také letos uspořádala Občanská poradna Nový Jičín na začátku nového školního roku přednášku pro žáky Odborného učiliště a praktické školy v Novém Jičíně.
Přednáška byla zaměřena na témata hledání zaměstnání a finanční gramotnosti. Ve vztahu k problematice financí byla věnována pozornost především otázkám spotřebitelských úvěrů, které se stávají běžnou součástí života mnoha rodin. Cílem bylo předat žákům základní informace k tomuto tématu a upozornit je na skutečnost, že spotřebitelský úvěr má vedle výhod i svá rizika a je vždy nutné zvážit jeho význam. Teoretické informace byly doplněny o modelová cvičení a samozřejmě nechyběla ani diskuse k danému tématu. Snad tato přednáška nezůstane pro žáky pouhou teorií, ale pomůže jim i v praktickém životě.

Fotografie naleznete zde.

12. 10. 2016 - "Plaveme prsa" v Městských lázních v Opavě

Onko klub ISIS Opava zve širokou veřejnost na akci "Plaveme prsa", kterou pořádá v sobotu 15. října 2016 v Městských lázních v Opavě na podporu žen s rakovinou prsu. Smyslem této akce je upozornit na dobrou prognózu v případě včasné léčby zhoubného nádoru prsu, na možnosti kvalitního života vyléčených žen a na význam podpory v průběhu léčby i po ní.

Vstup do městských lázní je od 13:00 do 17:00 ZDARMA!

11. 10. 2016 - Boříme mýty, stavíme mosty - beseda se studenty Slezské univerzity v Opavě

Studenti oboru Sociální patologie a prevence pod záštitou děkana Fakulty veřejných politik v Opavě zvou na besedu s mladými lidmi, kteří se perou s nepřízní osudu.

Akce se uskuteční dne 18.10.2016 od 16 h v učebně Slezské univerzity C308 na Bezručově náměstí 14. Setkání nabídne příběhy šesti mladých lidí s různými handicapy, kteří se navzdory překážkám nevzdávají a žijí své životy naplno, ať už vynikají ve zpěvu, umí krásně malovat, nebo jsou nadějnými sportovci.

3. 10. 2016 - Konference "Pracujeme společně"

Konference "Pracujeme společně 2016" s tématem Pečující, se bude konat 8.11.2016 v Ostravě ve Velkém sále Domova Slunečnice naproti SŠ prof. Zdeňka Matějčka v Ostravě Porubě. Bližší informace o programu a podmínkách účasti naleznete zde.

3. 10. 2016 - Přednáška "Život ve tmě a tichu"

Ve spolupráci s organizací KAFIRA o.p.s. si Vás dovolujeme pozvat na přednášku pana Ladislava Holby na téma Život ve tmě a tichu. Přednáška se uskuteční v prostorách Detašovaného pracoviště Frýdek-Místek, na ulici Kolaříkova 653 dne 5.10.2016 od 12:30 hodin. Všichni jsou srdečně zváni. Více informací o pořádané akci naleznete v přiloženém letáčku.

3. 10. 2016 - Novinky ke zkvalitnění služeb na detašovaném pracovišti Nový Jičín

Díky finanční podpoře Moravskoslezského kraje mohla naše organizace zakoupit nový úsporný osobní automobil Hyundai i10, který pomůže při zkvalitnění služby osobní asistence. Osobní automobil umožní, že osobní asistentky nebudou vázány na místní nebo časovou dostupnost veřejné dopravy. Budou se tedy moct pružně dostávat i do míst, kde spojení autobusy není časté anebo o víkendech žádné. Předpokládáme, že díky tomuto přírůstku bude naše služba dostupnější a budeme moct přispět tomu, aby více našich uživatelů mohlo co nejdéle zůstat ve svém přirozeném prostředí. Zároveň můžeme rozšířit služby naší individuální bezbariérové dopravy.

Moravskoslezský kraj Nadace Charty 77 - Konto bariéry

Moravskoslezský kraj a Nadace Charty 77 Konto bariéry nás podpořilo i v dalším projektu, a to instalaci nájezdové plošiny do našeho stávajícího vozu Citroen Berlingo. Nájezdová plošina umožní bezpečné a pohodlné najetí lidem upoutaných na invalidním vozíčku přímo dovnitř automobilu. Díky tomu budeme moct nabídnout službu individuální bezbariérové dopravy i lidem na elektrickém invalidním vozíku a mechanickém vozíku, kteří nemají možnost přesednout z něj do auta.

Děkujeme.

Nový úsporný osobní automobil Hyundai i10 Nový úsporný osobní automobil Hyundai i10 Nájezdová plošina ve voze Citroen Berlingo Nájezdová plošina ve voze Citroen Berlingo Nájezdová plošina ve voze Citroen Berlingo Nájezdová plošina ve voze Citroen Berlingo

3. 10. 2016 - Den zdraví a sociálních služeb ve Frýdku-Místku

Dne 22. září proběhl v Národním domě Frýdek - Místek,p.o. již IX. ročník Dne zdraví a sociálních služeb. Na programu byla celodenní prezentace poskytovatelů sociálních služeb na území města Frýdek-Místek. Návštěvníci měli možnost bezplatného vyšetření zraku, krevního tlaku, ochutnat produkty zdravé výživy a vyslechnout přednášky na zajímavá témata.

Fotografie naleznete zde.

3. 10. 2016 - Den sociálních služeb města Nový Jičín

Již posedmé se na Masarykově náměstí města Nový Jičín uskutečnil Den sociálních služeb. Během celého dne se prezentovalo celkem 26 poskytovatelů zdravotních a sociálních služeb. V duchu šťastného čísla sedm jsme byli rozděleni do sedmi tématických bloků podle našich společných cílových skupin. Každý blok poskytovatelů pak dostal 30-ti minutový prostor k tomu, aby své služby představil. Jakým způsobem zůstalo na fantazii účastníků. Mohli jsme tak vidět rodinné centrum a poradnu pro rodinu jako indiány, zástupce Městského úřadu a úřadu práce jako rodinu Simpsonových řešící různé sociální situace, nebo scénku Charity Nový Jičín Ze života bezdomovce." Naše skupinka - poradenství pro handicapované pojalo své vystoupení jako středeční chvilku poezie. Rozhovory se zástupci a představení jednotlivých organizací střídaly tématické básničky. Třeba "Slepecký pes" v podání zástupce SONS nebo "I stomici mají své květnové dny" spolku ILCO. Završením byl křest knihy, kterou vytvořil mladý chlapec s autismem, člen organizace ITY. Celý den se vydařil nejen organizačně. Měli jsem radost, že se u našeho stánku zastavilo hodně lidí, kterým jsme mohli detašované pracoviště Nový Jičín představit.

Fotografie naleznete zde.

26. 9. 2016 - Pozvánka na aktivizační kurz "Pletení z papíru"

Pletení z papíru (papírový pedig)je velice oblíbený, protože za pomoci snadno dostupných materiálů vyrobíte dekorace i praktické věci, které na první pohled nerozeznáte od alternativ z proutí. Těm se ostatně mohou rovnat i svou kvalitou a náklady na pořízení základních potřeb pro papírové pletení jsou takřka zanedbatelné. Pro výrobu papírových ruliček se používá novinový papír nebo reklamní letáky, kterých je všude plno. Zvlášť vhodné jsou také listy Zlatých stránek. Lze je barvit i lakovat, aby barevně ladily s interiérem, zdobit korálky, technikou decoupage. Výrobky z novinového papíru mohou sloužit i jako drobné a levné dárky. Jak plést z papírového pedigu se dozvíte 11.10. na našem pracovišti v Ostravě.

Více informací naleznete zde.

26. 9. 2016 - Den seniorů v Opavě

Statutární město Opava pořádá v úterý 4. října od 9 do 14 hodin na Horním náměstí oslavy Dne seniorů. Program a bližší informace najdete zde.

Při příležitosti Dne seniorů pořádá také statutární město Opava ve spolupráci s A. Production Martin Žižlavský koncert dechové kapely Veselka. Koncert se uskuteční již tuto sobotu 1. října 2016 od 15 hod. v Kině Mír a pro seniory je zajištěno zvýhodněné vstupné 50 Kč (cena platí pro seniory nad 60 let, kteří se prokáží platným dokladem totožnosti, pro ostatní zájemce 120 Kč). Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji ve Sluně Opava (Horní náměstí 27).

19. 9. 2016 - Zpravodaj 3/2016

Právě vyšlo třetí číslo našeho zpravodaje v tomto roce. Prohlédnout si ho můžete zde!

19. 9. 2016 - DEN ZDRAVÍ A SOCIÁLNÍCH SLUŽEB 2016 ve Frýdku-Místku

Dne 22. září od 9:00 do 16:30 hod. se v prostorách Národního domu ve Frýdku - Místku uskuteční již IX. ročník Dne zdraví a sociálních služeb 2016. Na programu je celodenní prezentace poskytovatelů sociálních služeb ve Frýdku - Místku, ukázka technického vybavení složek Integrovaného záchranného systému, přednášky na téma Poruchy příjmu potravy, Prevence rakoviny tlustého střeva a mnoho dalších zajímavých aktivit. Více informací naleznete v přiloženém letáku.

Srdečně Vás zveme k našemu stánku.

13. 9. 2016 - Pozvánka do Slezského divadla Opava na divadelní představení handicapovaných

Přijměte pozvání na zajímavou akci, která je pořádána pod záštitou primátora statutárního města Opavy Ing. Radima Křupaly. Veškeré informace o akci naleznete v přiloženém plakátku.

Všichni zájemci jsou srdečně zváni!

7. 9. 2016 - Pozvánka na výstavu děl Ferdinanda Müllera v opavské kapli sv. Alžběty

V rámci Dnů evropského dědictví pořádá občanské sdružení Za Opavu v sobotu 10. září v kapli sv. Alžběty výstavu děl Ferdinanda Müllera, který je se svou paní dlouholetým uživatelem našich služeb osobní asistence.

Pozvánku najdete zde.

2. 9. 2016 - Den sociálních služeb v Novém Jičíně

Již posedmé pořádá město Nový Jičín Den sociálních služeb. Ten se uskuteční ve středu 7. září 2016 od 10:00 hod. na Masarykově náměstí v Novém Jičíně. Naše organizace se představí ve dvou blocích - ve 12 hodin Občanská poradna v bloku poskytovatelů služeb na poli sociálního začleňování a ve 13 hodin v bloku poradneství pro handicapované. Přijďte se na nás podívat!

Více informací naleznete zde.

23. 8. 2016 - Pozvánka na aktivizační kurz "Keramiky"

Další ze zážitků, který vám v Centru pro zdravotně postižené zprostředkujeme 13.9., je výroba vlastního originálního tácku z keramiky nebo zápichu do květináče apod. Výrobek vám vypálíme v keramické peci, a bude jen na vás, jestli jím obšťastníte někoho blízkého nebo si jím zkrášlíte svou domácnost. Dejte průchod vlastní fantazii a ukažte, jak máte šikovné ruce.

Více informací naleznete zde.

4. 8. 2016 - Doprovod uživatelů sociálních služeb k lékaři pracovníky poskytovatele sociálních služeb

Rozsah individuálního doprovodu uživatele k lékaři pracovníkem poskytovatele v rámci základních činností u jednotlivých sociálních služeb.

Více na http://www.mpsv.cz/cs/13369.

2. 8. 2016 - Dovybavení půjčovny kompenzačních pomůcek v Opavě

Nadace Charty 77Konto bariéryDíky daru od Nadace Charty 77 jsme mohli pořídit závěsný elektrický vozík do půjčovny kompenzačních pomůcek detašovaného pracoviště Opava a pro potřeby služby Osobní asistence na Opavsku. Za poskytnutý dar děkujeme!


28. 7. 2016 - Tajemství hlíny - výstava

Muzeum v Bruntále pořádá výstavu Tajemství hlíny. Výstava potrvá od čtvrtka 28.7. 2016 do neděle 4.9.2016 v malé výstavní síni bruntálského zámku. Výstava je koncipována jako HAPTICKÁ tedy s prvky pro nevidomé návštěvníky. Výstava o uplatnění hlíny v běžném životě člověka - nádobí, keramika, kachle, umělecké předměty více informací v pozvánce.

27. 7. 2016 - Pozvánka na aktivizační kurz "Veselé kolíčky"

Myslíte si, že kolíčky jsou jen na prádlo? Ale kdepak! Proměňte obyčejné dřevěné kolíčky na prádlo ve spoustu roztomilých drobností. Není na tom nic těžkého. Kolíčky se budou hodit třeba na uzavření sáčku se svačinou, na upevnění drobností v dětském pokoji, ale také třeba k dozdobení zabaleného dárku. Veselé kolíčky si můžete vyrobit v našem klubu Čaji o páté, který se bude konat 8.8. na našem pracovišti v Ostravě.

Více informací naleznete zde.

20. 7. 2016 - Příspěvek na péči zvýší ÚP ČR příjemcům automaticky

Lidé, kteří pobírají příspěvek na péči, nemusí o jeho zvýšení od srpna 2016 žádat. Úřad práce ČR, který dávku vyplácí, jej upraví automaticky podle přiznaného stupně závislosti na pomoci jiné osoby. Více informací zde.

30. 6. 2016 - Okolo Ostravy napříč handicapy

Moravskoslezský kraj společně s městem Ostravou a týmem Cesta za snem připravil sportovně benefiční akci na podporu integrace tělesně handicapovaných do společnosti. Zájemci se mohou k cyklistickému pelotonu přidat v pátek 1. července. Sraz je v pátek 1. července 2016 v 16:00 hodin na Prokešově náměstí před magistrátem. Trasa povede kolem Ostravice, soutoku s Odrou a otáčí se v Antošovicích. Pokračuje kolem Odry do Výškovic a po břehu Ostravice. Cíl je v Trojhalí Karolina zhruba v 19:00 hodin. Každý může ujet tolik, kolik zvládne podle svých fyzických a časových možností, na trase jsou připraveny zastávky s občerstvením. Veškeré podrobnosti včetně mapy trasy, časového harmonogramu a kontaktů naleznete na http://www.cestazasnem.cz/okolo-ostravy.

Přijďte podpořit dobrou myšlenku.

30. 6. 2016 - PŘEDNÁŠKY V PŘÍBOŘE

V pátek 10. 6. 2016 a 17.6.2016 proběhla v devátých třídách ZŠ Npor. Loma a Jičínská v Příboře přednáška na téma "Finanční gramotnost". Jejich cílem bylo předat budoucím středoškolákům základní informace o finančních produktech a hospodaření domácnosti. Žáci byli seznámeni s pojmy, které se vztahují k problematice financí a s nimiž se běžně v životě setkávají. Formou připravených modelových situací měli možnost zamyslet se nad tím, jak rodina hospodaří, jaké jsou její příjmy a výdaje a jak řešit nejrůznější situace, které její rozpočet ovlivňují. Snad jim tyto informace pomohou v budoucnu efektivně řešit jejich finanční záležitosti..

Děkujeme městu Příbor, která realizaci přednášek podpořila a zaštítila.

Fotografie naleznete zde.

30. 6. 2016 - DEN SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V KOPŘIVNICI A V PŘÍBOŘE

Dne 13.5.2016 a 5.6.2016 jsem měla možnost zúčastnit se Dne sociálních služeb města Kopřivnice a města Příbor, kde jsem zastupovala organizaci detašované pracoviště Nový Jičín. Prezentace všech sociálních služeb byla velmi pestrá a zajímavá, a to jak pro děti tak i pro dospělé. V Kopřivnici nám sice počasí nepřálo, ale to nám nevadilo. Čas nám zpříjemnily místní pěvecké hvězdy a taneční vystoupení. Jsme rádi, že jsem se mohli dnů zúčastnit a nejen představit naše služby, ale také poděkovat oběma městům, které naše aktivity dlouhodobě finančně podporují.
Karolína Veselská
Fotografie naleznete zde.

15. 6. 2016 - Pozvánka na aktivizační kurz Malování na sklo

Malováním na sklo si můžete nazdobit spoustu užitečných předmětů. Dekorací skleněných svícnů nebo starých zavařovacích sklenic či kořenek si zútulníte domácnost a nebo vyrobíte jedinečné a stylové dárky. S technikou malování na sklo se můžete seznámit a vyzkoušet si ji v našem klubu Čaji o páté, který se bude konat 12.7. na našem pracovišti v Ostravě.

Více informací naleznete zde.

7. 6. 2016 - LIDÉ LIDEM

Devátý ročník již tradiční akce LIDÉ LIDEM se uskuteční ve ČTVRTEK 23. ČERVNA 2016 od 9 do 16 hodin na Masarykově námě stí, a to pod záštitou NÁMĚSTKA PRIMÁTORA MICHALA MARIÁNKA. Netradiční formou se představí organizace poskytující sociální služby a související aktivity ve městě Ostrava.

Více informací naleznete zde.

6. 6. 2016 - Den otevřených dveří pracoviště ve Frýdku-Místku

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. Detašované pracoviště na ulici Kolaříkova 653 Frýdek-Místek pořádalo dne 1.6.2016 DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.

Návštěvníkům, kterých dorazilo více jak 35, byly prezentovány služby detašovaného pracoviště, kroniky a fotoalba místních a základních organizací, Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí - klub Míša, NIPI a dalších organizací spolupracujících s Centrem. Dále byly prezentovány výrobky ze sociálně aktivizačních činností - korálkování, ergoterapie, ukázky tréninku paměti, ukázka činnosti Hobby kroužku, ukázka půjčovny kompenzačních pomůcek. Návštěvníci si mohli vyzkoušet práci s papírem a zahrát si hry na zlepšení paměti. Celý den se nesl v duchu příjemné a přátelské atmosféry. Děkujeme všem, kteří se Dne otevřených dveří zúčastnili, a nebo se podíleli na jeho realizaci.

Fotografie naleznete zde.

27. 5. 2016 - Zpravodaj 2/2016

Právě vyšlo druhé číslo našeho zpravodaje v tomto roce. Prohlédnout si ho můžete zde!

15. 5. 2016 - Den otevřených dveří ve Frýdku-Místku

Detašované pracoviště Frýdek-Místek Vás srdečně zve na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, který se uskuteční ve středu 1.6.2016 v době od 9:00 - 13:00. Více informací naleznete zde.

11. 5. 2016 - Pozvánka na aktivizační kurz Ubrousková metoda na textil

Pomocí ubrouskové techniky si můžete ozdobit vše co vás napadne a vytvořit si tak jedinečná díla. Záleží jen na vás, jaké motivy, barvy či vzory si zvolíte. Pokud nemáte to srdce vyhazovat staré věci a chcete jim vdechnout nový život v podobě originálního vzhledu, stačí si vybrat ubrousky s oblíbenými vzory. Jak na to, se dozvíte v našem klubu Čaji o páté, který se bude konat 7.6. na našem pracovišti v Ostravě.

Více informací naleznete zde.

17. 5. 2016 - Perezntace ve Frýdlantu nad Ostravicí

Dne 11.5.2016 se v prostorách Domu sociálních služeb ve Frýdlantu nad Ostravicí uskutečnilo setkání členek Svazu postižených civilizačními chorobami v ČR, základní organizace Frýdlant nad Ostravicí. Setkání proběhlo v rámci oslav Dne žen. Součástí programu byla mimo jiné i prezentace služeb Centra pro zdravotně postižené o.p.s. především pak Detašovaného pracoviště Frýdek - Místek. Přítomným byla představena nabídka služeb (Poradna pro OZP, půjčovna KP, osobní asisitence a SAS). Účastníkům byly předány informační letáky. Akce se zúčastnilo 59 členů a 12 hostů. Fotografie naleznete zde.

4. 5. 2016 - Spotřebitelské poradenství v Občanské poradně Nový Jičín

Občanská poradnaI letos se Občanská poradna Nový Jičín stala partnerem Asociace občanských poraden při realizaci projektu "Spotřebitelské poradenství" podporovaného ministerstvem průmyslu a obchodu.
V rámci této oblasti se setkávám s otázkami ohledně reklamací výrobků či vyúčtování služeb, uzavírání smluv mimo ochodní prostory či po telefonu apod.
Přes velkou mediální pozornost upřenou na nekalé a agresivní praktiky předváděcích akcí zůstává velkým nešvarem podomní prodej zejména dodávek energií, a to i přes zákazy většiny obcí. Stále je běžnou praxí, že se příchozí obchodní zástupci představují pod různými záminkami, aby pak mohli nabídnout zcela výhodné dodávky elektřiny a plynu. Klamně se vydávají za odečítače elektroměru či plynoměru. Dávají k podpisu domnělé odečty, které jsou fakticky novou smlouvou. Lákají na dárky v podobě žárovek za 1 Kč, za které po případném odstoupení od smlouvy žádají několikatisícové částky.
Na základě těchto zkušeností proto doporučujeme zejména nikoho neznámého do svého domu a bytu nepouštět a nepodepisovat nic, co člověk neměl čas přečíst či ne všemu plně v textu rozumí.
Pokud člověk smlouvu o dodávkách energií podepíše, ještě není nic ztraceno. Občanský zákoník dává spotřebiteli právo od smlouvy uzavřené mimo obchodní prostory bez jakékoliv sankce odstoupit do 14 dnů. A pokud se tato lhůta propásne? Pomoc přináší ještě energetický zákon, který dovoluje vypovědět smlouvu do 15. dne po zahájení dodávek energií.
Pokud jste se s podobnou situací setkali, rádi vám u nás s jejím řešením pomůžeme.

4. 5. 2016 - Kulatý stůl sociálních služeb

Ve středu 27. 4. 2016 se detašovaného pracoviště Nový Jičín zúčastnilo setkání u "kulatého stolu," které připravilo město Kopřivnice ve spolupráci s Dětským centrem Kopřivnice. Akce se konala v prostorách Základní a Mateřské školy Motýlek a měla za cíl představit klientům zařízení a jejich rodičům nabídku sociálních služeb. V rámci prezentace dostalo prostor i naše pracoviště a mohli jsme tak účastníkům prezentovat naši organizaci a její služby. Fotografie naleznete zde.

4. 5. 2016 - Setkání na téma péče v domácím prostředí

V úterý 26. 4. 2016 se detašované pracoviště Nový Jičín prezentovalo v Klubu důchodů v Kopřivnici při setkání, které bylo zaměřeno na téma péče o seniory/OZP v domácím prostředím. Jako jedni z přizvaných poskytovatelů sociálních služeb jsme představili svou nabídku v oblasti poskytování osobní asistence, individuální dopravy, půjčovny kompenzačních pomůcek a poradny pro OZP, ale mohli jsme také předat dlouholeté zkušenosti s péčí v přirozeném prostředí. Prezentace se zúčastnili sami senioři i rodinní příslušníci. Fotografie naleznete zde.

15. 4. 2016 - Nadace ČEZ podpořila naše služby osobní asistence na Opavsku

Nadace ČEZNadace ČEZ, prostřednictvím mobilní aplikace "Pomáhej pohybem", podpořila náš projekt "Rozvoj osobní asistence na Opavsku". Nadační příspěvek ve výši 80.000,- Kč bude použit na mzdy osobních asistentek.
Děkujeme tímto Nadaci ČEZ a všem, kteří nás prostřednicvím aplikace "Pomáhej pohybem" podpořili.


8. 4. 2016 - Prezentace pracoviště Frýdek-Místek a jeho služeb

Dne 7.4.2016 se konala na detašovaném pracovišti Frýdek-Místek prezentace služeb organizace. Prezentovány byly zejména služby DP Frýdek-Místek (Poradna pro OZP, Osobní asistence, Půjčovna KP, SAS). Prezentace byla určena členům organizace klub Míša - Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR. Fotografie naleznete zde.

29. 3. 2016 - PROSÍM O vyplněni PŘILOŽENÉHO DOTAZNÍKU na téma "Vzory pro uživatelská rozhraní" pro tělesně postižené

Účelem následujícího anonymního dotazníku je zjistit, jaké softwarové a hardwarové pomůcky používají lidi se zdravotním postižením a to hlavně tělesným. Cílem je zjistit, jestli současné pomůcky jsou dostatečně vhodné pro lidi s tělesným postižením. Druhým cílem je zjistit, jaké zlepšení lze provést při ovládání jednotlivých programů a internetu.

Dotazník naleznete zde.

23. 2. 2016 - Zpravodaj 1/2016

Právě vyšlo první číslo našeho zpravodaje v tomto roce. Prohlédnout si ho můžete zde!

12. 2. 2016 - Pomáhej pohybem s mobilní aplikací Nadace ČEZ a podpoř nás!

Stáhněte si aplikaci EPP a pomozte nám pohybem. Vaše energie bude přepočítána na peníze, které nám Nadace ČEZ věnuje.

Informace o mobilní aplikaci Nadace ČEZ EPP Pomáhej Pohybem najdete zde.

Další potřebné informace najdete na webových stránkách www.pomahejpohybem.cz

Archiv: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007

zpět na aktuality